تبلیغات
دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)
 

 

 

دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)


 

  همیشه و در همه حال باید آب بنوشید، خصوصا قبل از اینکه احساس تشنگی کردید. در حقیقت در صورت احساس تشنگی بدن شما به آن درجه ی خطر رسیده که به صورت خشک شدن دهان به شما اعلام می دارد. شما نباید بگذارید بدن شما به آن وضعیت برسد، چرا که در صورت ادامه ی این وضعیت دچار آسیب خواهید شد.

 


  دوچرخه سواری در محل های خاکی باعث آلوده شدن آب قمقمه می شود، بهتر است از قمقمه ی در پوش دار استفاده کنید و جنس قمقمه باید از مواد درجه یک باشد تا آب طعم پلاستیک نگیرد.

 

  برخی از قمقمه ها دو جداره هستند و توانایی حفظ درجه آب از یک ساعت تا چند ساعت را دارند و می توان آب یخ یا آب جوش را در قمقمه برای ساعاتی داشته باشیم. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که هنگام دوچرخه سواری و گرم بودن بدن به یک باره آب خیلی سرد مصرف نکنید، چون ممکن است باعث آسیب به بدن و گلویتن بشود.از آنجایی که برخی عادت دارند شب قبل برنامه قمقمه ی خود را در جایخی بگذارند که تا چند ساعت آب یخ با خود داشته باشند باید احتمال ترکیدن قمقمه را در جایخی و یا فریزر بدهند.

 

  بهتر از قمقمه می توان از کیسه آب که درون کوله قرار می گیرد نام برد که آب به وسیله ی شلنگی به دهان شما می رسد. با این وضعیت شلنگ در جای بالاتری نسبت به قمقمه که در پایین دوچرخه نصب می شود قرار می گیرد و درصد آلودگیش نسبت به قمقمه بسیار کمتر بوده و به راحتی در دسترس می باشد. داخل کیسه های آب، مواد گاز دار نریزید تا از طریق شلنگ باعث کثیفی لباس شما نشود.

 

  بعد از هر برنامه آب باقی مانده در قمقمه یا کیسه آب را خالی کنید و با مواد شوینده آن را بشویید و درب آن را باز بگذاری تا در معرض هوا قرار بگیرد و خشک شود، چرا که آب چشمه ها و رود خانه ها حاوی کلر نیست و در اثر باقی ماندن در قمقمه یا کیسه آبایجاد انگل و قارچ می کند. بهتر است با خود قرص تصفیه آب همراه داشته باشید و به هر آبی اطمینان نکنید، زیرا بسیاری از چشمه ها دارای میکروب و انگل هستند و میتوانند شما را دچار دردسر سر کنند. در هر مسیری حتی مسیرهای کوتاه با خود آب داشته باشید.

 

  یکی از کاربردهای جالب قمقمه برای شستشوی دوچرخه به خصوص بعد از مسیر گلی در برنامه است که می توانید زنجیر و لقمه ترمز ها یا نقاط دیگر دوچرخه یتان را با فشار سر قمقمه تمیز کنید و به راحتی به مسیرتان ادامه بدهید.

 


  نویسنده : شهاب فدک ? تاریخ : چهارشنبه 2 شهریور 1390 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , bicycling.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com