تبلیغات
دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)
 

 

 

دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)


 

مبلغ كلی جایزه نقدی تور دوفرانس كه توسط برگزاركنندگان توردر سال 2011 اعلام شده است مبلغ تقریبی 5/3 میلیون یورو در تمامی رده‌ها را شامل می‌شود.

این در حالی است كه دوچرخه‌سوار برنده نهایی انفرادی 450 هزار یورو دریافت خواهد كرد.

جایزه تور در مقایسه با رقم 20 هزار فرانك قدیمی فرانسه در ابتدای قرن بیستم با افزایشی هر ساله به رقم فوق رسیده است. گرچه در سال‌های 1976 تا 1987 جایزه نفر اول آپارتمانی بود كه توسط اسپانسر مسابقه اهدا می‌شد.

جایزه نفر اول در سال 1988 یك خودرو، یك آپارتمان كوچك، یك اثر هنری و مبلغ 500 هزار فرانك فرانسه با ارزش فعلی معادل 76 هزار و 225 یورو بود.‏..

.

.

.


جوایز صرفا نقدی از سال 1990 مجددا در تور مرسوم شده‌اند، اما جایزه نقدی تور در مقایسه با مبالغ پرداختی توسط هر تیم به هر دوچرخه‌سوار برای رقابت با سایر دوچرخه‌سواران برتر دنیا (در حدود دو میلیون یورو برای یك فصل) رقم ناچیزی محسوب می‌شود.

سهم بیشتر این دستمزدها در ارتباط با انتظار تیم‌ها از عملكرد بالای دوچرخه‌سواران در تور دوفرانس می‌باشد.

بزرگان هر مرحله مبلغ هشت هزار یورو دریافت می‌كنند و دوچرخه‌سواری كه در پایان هر روز پیراهن طلایی را بر تن خواهد كرد مبلغ هفت هزار یورو پاداش خواهد گرفت، بنابراین برنده مرحله اول تور مبلغ 15 هزار یورو را دریافت می‌كند.

دارنده پیراهن سبز و نفر پیشتاز در بین دوچرخه‌سواران جوان (25 سال و زیر 25 سال- پیراهن سفید) در هر روز مبلغ شش هزار یورو دریافت خواهند كرد.‏

جایزه نقدی در مراحل كفی برای 15 نفر اول و در مراحل كوهستان برای 20 نفر برتر در نظر گرفته شده است. این موضوع دلیل آن است كه دوچرخه‌سواران در مترهای آخر مسابقه حتی با علم به این كه روی سكو نخواهند رفت ولی به شدت فشار می‌آورند را به خوبی مشخص می‌كند.‏

امسال جوایز جدید پنج هزار یورویی "ژاك گوده" (گوده یكی از مدیران افسانه‌ای تور دوفرانس بوده است) و هنری دسگرانژ Henry Desgrange(بنیانگذار تور دوفرانس) به ترتیب به برندگان نهایی در گردنه تور ماله Col du Tourmaletو گردنه گالیبیه Col du Galiebier(جایی كه بنای یادبود هنری دسگرانژ را برپا داشته‌اند) اهدا می‌شود.

جایزه نقدی در نظر گرفته شده برای تور مبلغ سه میلیون و 412 هزار و 546 یورو به صورت زیر تقسیم خواهد شد.

پیراهن طلایی (رده‌بندی نهایی)

نفر اول: 450 هزار یورو

نفر دوم: 200 هزار یورو

نفر سوم: 100 هزار یورو

این مبلغ به صورت نزولی تا نفر بیستم جدول رده‌بندی انفرادی ادامه خواهد یافت.

پیراهن سبز (رده‌بندی نهایی)

نفر اول: 25 هزار یورو، نفر دوم: 15 هزار یورو و نفر سوم: 10 هزار یورو. این رده‌بندی تا رده هشتم با روند نزولی ادامه دارد، به اضافه رقم 300 یورو در هر روز برای حفظ پیراهن.

پیراهن كوهستان (رده‌بندی نهایی) مشابه شرایط رده‌بندی پیراهن سبز تعیین شده است.

پیراهن سفید نظیر رده‌بندی پیراهن كوهستان و پیراهن سبز (برای كلیه دوچرخه‌سواران 25 سال و زیر 25 سال) با این تفاوت كه جایزه تا رتبه چهارم داده می‌شود.‏

مهاجم‌ترین دوچرخه‌سوار مبلغ 20 هزار یورو دریافت می‌كند.

بهترین تیم، مبلغ 50 هزار یورو برای رده‌بندی نهایی و مبلغ 2800 یورو در هر مرحله به بهترین تیم اختصاص می‌یابد. در مرحله تایم‌تریل تیمی برای تیمی كه كمترین زمان را به دست آورده است مبلغ 10 هزار یورو (تیم اول) و با یك روند كاهشی به 200 یورو برای تیم بیستم خاتمه می‌یابد.

به علاوه موارد فوق به هر دوچرخه‌سواری كه تور را به پایان برساند مبلغ 400 یورو برای هر مرحله پرداخت می‌شود.

باید در نظر داشت كه بسیاری از تیم‌ها جوایزی علاوه بر جوایز فوق به دوچرخه‌سواران خود می‌پردازند.

مبلغ این جوایز می‌تواند در بسیاری از موارد خیلی بیشتر از قرارداد سالانه آنها باشد، البته پرداخت جایزه محدود به تیم‌های خودی نمی‌شود.

در برخی موارد مسایل تاكتیكی ایجاب می‌كند تا تیم دیگری به خدمت گرفته شود. این مورد یك اتحاد استراتژیك مابین دو تیم محسوب می‌شود.

‎در مسابقات تور دوفرانس سال 2009، عملکرد لنس آرمسترانگLance Armstrang و آلبرتو کونتادورAberto Contador به
تیم آستانا Astana کمک کرد تا مبلغ 33 هزار یورو در روز درآمد کسب کند.‏

این تیم در آن سال یک سوم مجموع کل جوایز را بدست آورد، این امر در سایه کسب سکوهای اول تا سوم رده‌بندی نهایی افرادی توسط دوچرخه‌سواران این تیم اتفاق افتاد‎.

‎آستانا موفق به کسب عنوان بهترین تیم در اثر عملکرد درخشان دوچرخه‌سواران مشهورش گردید.

تیم ساکسو بانکSaxo Bank با عملکرد اندی و فرانک شلک، نیکی سورنسون و فابیان کانسلارا موفق به کسب 62هزار و 850 یورو در مجموع گردید که دو برابر بیشتر از مبلغ 156 هزار 360 یورو بدست آمده توسط لیکی گس (تیم سوم) بود، علیرغم درخشش مارک کاوندیش برای تیم کلمبیا اچ. تی. سی که شش مرحله را با پیروزی به پایان رساند ولیکن این تیم مجموعا رقم 102 هزار و 300 یورو را بدست آورد و در مجموع رتبه پنجم را صاحب شد.‏

کمترین رقم کسب شده توسط تیم ایتالیایی لامپره ان جی سی بود که مبلغ 811 یورو در روز را در طول سه هفته مبارزه به دست آوردند، این رقم در مقایسه با درآمد تیم قزاق (33 هزار یورو در روز) رقم ناچیزی محسوب می‌شود.‏

اما هر مرحله تور دوفرانس و نیز پیراهن‌های لیدرها و بقیه رده‌بندی تور برای خود اسپانسرهای جداگانه‌ای دارد که در زیر فهرست شده‌اند.

برنده هر مرحله: شرکت ویتل VITTEL کمپانی سازنده بطری‌های آب بسته‌بندی شده می‌باشد که از سال 1992 توسط کمپانی نستله خریداری گردیده است.‏

پیراهن طلایی: اسپانسر پیراهن یا همان پیراهن طلایی بانک فرانسوی LCL است که در زمینه بیمه فعال می‌باشد.

پیراهن سبز: یک شرکت شرط‌بندی دولتی PMUاست که اسپانسر پیراهن سبز تور دوفرانس می‌باشد.‏

                                                                                                                  منبع: سایت فدراسیون دوچرخه سواری


  نویسنده : شهاب فدک ? تاریخ : سه شنبه 1 شهریور 1390 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , bicycling.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com