تبلیغات
دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)
 

 

 

دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)


 

شانژمان عقب تورنی Tourney RD-TX30/TX70/TX50

سری تورنی شیمانو،تنها سری لوازمیه که همچنان شانژمانهای اتصال مستقیم به بدنه (غیر گوشوارهای) هم تولید می کنه. اگرچه امسال پیدا کردن این نوع شانژمان سخته. مشخصه ی شانژمان های تورنی، رنگ قرمز و تابلوی قرقره های آن (pulley) است. مشحصات فنی این سری را میتونیم به شرح زیر نام ببریم :


   


1-     قابلیت کار با سیستم های عقب 7 سرعته رو داره.

2-    به دلیل شکل اریب خاصی که در اتصال به بدنه داره، علیرغم حرفه ای نبودن، تعویض دنده رو به قشنگی و دقت - البته  در یک سیستم یکپارچه انجام میده.

3-    تکنولوژی جالبی به نام (smartcage pulley plate). در این سیستم، از دو قرقره ی 13 و 15 دندانه استفاده میشه و زنجیر در حدفاصل دو قرقره، مسافت کمتری رو طی میکنه. لذا در دنده های سبک و مخصوصاً megarange دنده راحتتر، سریعتر و بهتر عوض میشه.

4-    به کارگیری یک قرقره ی کمکی برای هدایت سیم به قرقره های اصلی. در اینصورت، برای تعویض دنده به نیروی کمتری نیاز دارید و لازم نیست انگشت دستتون رو زیادی فشار بدین.

       5- برای کسانی که عاشق  رکاب زدن سبک هستن : این شانژمان ها، سازگارترین شانژمان با خودروهای Megarange هستن. حتما میدونین این خودروها، همون خودروهای تابلویی هستن که چرخ دنده ی بالاییشون به قول بچه ها "پرشی" هست.

6-    این شانژمان ها، megapulley هم هستن. یعنی قرقره ی تابلوی قرمزشون، بزرگتر از حد معموله. لذا با تغییر در نیروی کششی سیم و بار وارد بر شانژمان، دنده بهتر، و با صدای کمتر عوض میشه. مهمه که به این ترتیب، عمر شانژمان و کلاً سیستم دنده هم بالاتر میره. چون فشار کمتری رو متحمل میشه.

7-    این مورد آخر به درد هر کسی نمیخوره. ولی بخونین، بلکه به کار بیاد. اگه دوچرخه ی تاشو دارین، حتماً تا حالا به خاطر فشاری که پس از تا شدن روی شانژمان میاد، به مشکل برخورد کردین. سری تورنی، شانژمانی به نام مدل RD-FT30 داره. این شانژمان در بین تمام شانژمان های شیمانو، کوچکترینه و برای دوچرخه ی تاشو عالیه. این قطعه رو میشه روی هر دوچرخه ای از سایز 16 به بالا سوار کرد و البته یادتون باشه برای اصولی بودن سیستم، بهتره که طبق تک سرعته باشه.


  نویسنده : ? تاریخ : سه شنبه 7 اردیبهشت 1389 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , bicycling.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com