تبلیغات
دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)
 

 

 

دوچرخه و دوچرخه سواری (هیات دوچرخه سواری شهرستان مرودشت)


 

دستكش مخصوص دوچرخه سواری برای تنظیم فشار وارد شده به كف دست هنگام گرفتن فرمان و زمین خوردن ،و ایجاد اصطكاك هنگام عرق كردن دستها  لازم و ضروری می باشد و نوع بلند آن برای حفاظت بیشتر  یا فصل سرما کاربرد دارد .

-3-                -
 عینك كه شیشه دودی یا جیوه ای آن  از چشمها در برابر آفتاب محافظتمی كند  و بهتر است استاندارد و دارای یووی 400 باشد و  همچنین فرم عینک باید به گونه ای باشد تا در سرازیزی ها و سرعت بالا از ورود باد و گرد و غبار  به چشم جلوگیری کند . عینکهای مخصوص دوچرخه معمولا دارای چند شیشه به رنگهای مختلف در کنار فریم اصلی می باشند در هوای ابری یا شب بتوان از شیشه روشن یا زرد استفاده کنید .
   كفش مخصوص كه دارای سوراخهای زیاد برای تهویه و كف آن با انعطاف كم و مقاوم است و باعث می شود تمام نیروی وارده در محل برآمدگی پنجه پا به محور ركاب منتقل و از اتلاف انرژی و  خستگی پا جلوگیری شود .

 پل كفش كه در کفشهای مخصوص دوچرخه مانع از لیز خوردن كفش روی پنجه ركاب می شود .
   پیشانی بند برای جلوگیری از تماس باد سرد و گرم با پیشانی در فصل سرما و در سرازیرها و سرعت بالا

 شورت یا شلوار مخصوص دوچرخه سواری كه برای مقابله با مقاومت هوا باید تنگ و چسبان باشد و به صورت کشی بوده و معمولا در وسط شورتها و حتی شلوارکها از پد ابری یا ژل استفاده می شود تا ضربه های وارده را بگیرد و از نشستن طولانی بر روی زین احساس خستگی نکنید .

 در دوچرخه کوهستان هم چون باز در محیط کوهستان بوده و سرعت بالا ندارید بهتر است از شلوارک 6 جیب استفاده کنید. البته در ایران در محیطهای شهری و روستایی هم  شلوارک توصیه می شود چون کمتر جلب توجه می کند  و این نکته را مد نظر داشته باشید هر چند فعالیت شما ورزشی است و به جهت راحتی در دوچرخه سواری از شورت یا شلوارک استفاده می کنید  ولی احترام به اعتقادات و آداب رسوم سرزمینی که وارد می شود مهم است. شلوارهای دو تیکه هم بسیار خوب هستند چون در محیطهای شهری و هوای سرد به صورت کامل و در سایر محیطها می توانید به صورت شلوارک استفاده کنید

    شورت مخصوص دوچرخه سواری كه برای مقابله با مقاومت هوا باید تنگ و چسبان باشد.

   پیراهن مخصوص دوچرخه سواری كه برای كم كردن مقاومت هوا تنگ و چسبان است و دو یا سه جیب در پشت دارد .

  کاپشن و بادگیر دوچرخه سواری از لوازم ضروری است که هنگام حضور در  ارتفاعات و مناطق مختلف باید همراه داشته باشید ، زیرا در کوهستان هوا متغییر است و در حالی که از یک هوای آفتابی و بهاری بهره می برید شاهد تغییر وضیعت جوی و توفان و باران می شود و باید آمادگی مقابله با شرایط سخت را داشته باشید و کاپشن شما باید ضد باد و ضد آب باشد .

رنگ لباسها بهتر است روشن باشد به مانند لباسهای کوهنوردی تا در هوای نامساعد یا حادثه ها یا دید اتومبیل سواران بهتر دیده شوید. 

 
محافظ بدن بیشتر در رشته دانهیل کاربرد داشته و از لوازم ضروری این رشته به شمار می رود و می تواند جلوی ضربات وارده در سرعتهای بالا به سبب برخورد با زمین یا اشیا را بگیرد و برای استفاده در سربالای ها مناسب نبوده چون انعطاف پذیری کمی دارد به جهت بالا بودن استحکامش و این محافظها به صورت تکی نیز هستند که فقط برای ساق پا یا زانو یا آرنج و دوچرخه سواران می توانند با همراه داشتن آنها در کوله خود در سراشیبی ها از آنها بهره ببرند .

    

پای بند برای روی شلوار كه از تماس شلوار با سینی ها یا طبق قامه و زنجیر جلوگیری می كند .
آستین برای جلوگیری از آفتاب سوختگی دستها

       

روكش كفش برای محافظت پا از آب و سرما
 کوله پشتی برای یک دوچرخه سواری که به مسافتهای دور می رود و پشتیبانی نیز او را همراهی نمی کند بسیار ضروری است تا بتواند تا وسایل ضروری اعم از پنچر گیری و لوازم تعمیر و کاپشن و لباس گرم در مواجهه با هوای متغییر کوهستان و حمل مواد تغذیه و غیره استفاده کند .

كلاه ایمنی كه برای هر سن و هر درجه از مهارت در دوچرخه سواری لازم و ضروری می باشد و از وارد شدن ضربه به جمجمه  هنگام زمین خوردن یا تصادفات احتمالی جلوگیری می كند .

                                                               

اگر احساس می کنید در سر خود چیز با ارزشی برای حفظ کردن دارید از کلاه استفاده کنید.


منبع:کتاب دوچرخه کوهستان


  نویسنده : ? تاریخ : شنبه 18 مهر 1388 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , bicycling.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com